Vážení zákazníci, radi by sme Vás informovali, že z dôvodu čerpania dovolenky nebudeme zasielať objednávky v období od 19. júla 2024 po 12:00 hod do 24. júla 2024 do 24:00 hod. Všetky objednávky prijaté v tomto čase budú odoslané dňa 25. júla 2024. Ďakujeme za pochopenie a trpezlivosť. Tešíme sa na Vaše objednávky po našom návrate.

Smaltovací prášok - 55 vínový

Kód: SP3055 SP1055 Zvoľte variant
Neohodnotené
€3,89 €1,89 od €1,89 €3,24 bez DPH €1,58 bez DPH od €1,58 bez DPH
Skladom Skladom Zvoľte variant
Vyberte veľkosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

Smaltovací prášok Artemiss je vhodný k výrobe ozdobných príveskov, ozdobeniu lyžičiek, rozlíšeniu kľúčov a množstva ďalších kovových, sklenených alebo keramických predmetov.

zlava nova

Detailné informácie

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pri objednávke nad 50€
Garancia kvality
Garancia kvality
Kvalitné české farby
Odosielame Ihneď
Odosielame Ihneď
Pri objednávke v pracovnom dni do 12:00h

Podrobný popis

K smaltovaniu na platničke je vhodný akýkoľvek materiál, ktorý vedie dobre teplo a nezničí sa pri zahriatí. Môže to byť plech, sklo, porcelán, keramika a podobne.

K sypaniu prášku nepotrebujete žiadne špeciálne sitko, stačí keď použijete kúsok silónovej pančuchy alebo ponožky a gumičku. Zmiešaním odtieňov vznikne tzv. efekt korenie a soľ.

Návod na použitie: Na čistý, odmastený a suchý povrch nasypte prášok a roztavte na platničke alebo v rúre. Tavenie prášku najskôr vyskúšajte tak, že varič nastavíte na strednú teplotu a potom upravujte tak, aby sa vám dobre pracovalo. Po kratšom zahriatí je povrch smaltu hrubý a po dlhšej dobe sa stáva hladkým. Príliš dlhým zahriatím, alebo keď je teplota príliš vysoká môžete prášok spáliť. Rúru nastavte na 130 - 150 ° C a často kontrolujte. Pri práci dávajte pozor aby ste sa nepopálili. K umiestneniu a zveseniu zdobených predmetov môžete používať rôzne kliešte, starú panvicu, pletiva a pod. Prášok môžete sypať v jednotlivých vrstvách cez seba. Prvú vrstvu necháte dobre vychladnúť. Nasypete na ňu iný odtieň, do ktorého môžete písať alebo kresliť, napríklad špáradlom a roztavíte. Potom môžete pokračovať ešte raz alebo dvakrát. Keď je ale vrstiev príliš veľa alebo sú príliš vysoké, môže prášok prasknúť a odlúpnuť sa. Ďalšou možnosťou je melírovať prášky sypaním viac odtieňov do jednej vrstvy. Tiež je možné zataviť drobné kamienky a podobné ozdôbky.

Skladovanie: Prášok skladujte v uzavretých obaloch. Uzavretý obal nevyžaduje špeciálne podmienky.

Atestované pre priamy styk s potravinami.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: