Sada smaltovacích práškov

Kód: SSP127
Neohodnotené
€8,99 €7,49 bez DPH
Skladom
Možnosti doručenia

Prášok nasypete na pliešok a sledujete čo sa stane. Potom pokračujete ďalšou vrstvou, kým nie ste s výsledkom spokojný. Touto technikou ozdobíte napríklad medené kovové výseky, lyžičky, ozdobné sklíčka a ďalšie. So smaltovacím práškom si užijete množstvo zábavy.

zlava nova

Detailné informácie

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pri objednávke nad 50€
Garancia kvality
Garancia kvality
Kvalitné české farby
Odosielame Ihneď
Odosielame Ihneď
Pri objednávke v pracovnom dni do 12:00h

Podrobný popis

Smaltovací prášok Artemiss je vhodný k výrobe ozdobných príveskov, zdobeniu lyžičiek, rozlíšeniu kľúčov a množstva ďalších kovových, sklenených alebo keramických predmetov.

K smaltovaniu na platničke je vhodný akýkoľvek materiál, ktorý vedie dobre teplo a nezničí sa pri zahriatí. Môže to byť plech, sklo, porcelán, keramika a podobne. K sypaniu prášku nepotrebujete žiadne špeciálne sitko, stačí keď použijete kúsok silónovej pančuchy alebo ponožky a gumičku. Zmiešaním odtieňov vznikne tzv. efekt korenie a soľ.

Návod na použitie: Na čistý, odmastený a suchý povrch nasypte prášok a roztavte na platničke alebo v rúre. Tavenie prášku najskôr vyskúšajte tak, že varič nastavíte na strednú teplotu a potom upravujte tak, aby sa vám dobre pracovalo. Po kratšom zahriatí je povrch smaltu hrubý a po dlhšej dobe sa stáva hladkým. Príliš dlhým zahriatím, alebo keď je teplota príliš vysoká môžete prášok spáliť. Rúru nastavte na 130 - 150 ° C a často kontrolujte. Pri práci dávajte pozor aby ste sa nepopálili. K umiestneniu a zveseniu zdobených predmetov môžete používať rôzne kliešte, starú panvicu, pletiva a pod. Prášok môžete sypať v jednotlivých vrstvách cez seba. Prvú vrstvu necháte dobre vychladnúť. Nasypete na ňu iný odtieň, do ktorého môžete písať alebo kresliť, napríklad špáradlom a roztavíte. Potom môžete pokračovať ešte raz alebo dvakrát. Keď je ale vrstiev príliš veľa alebo sú príliš vysoké, môže prášok prasknúť a odlúpnuť sa. Ďalšou možnosťou je melírovať prášky sypaním viac odtieňov do jednej vrstvy. Tiež je možné zataviť drobné kamienky a podobné ozdôbky.

Skladovanie: Prášok skladujte v uzavretých obaloch. Uzavretý obal nevyžaduje špeciálne podmienky. Atestované pre priamy styk s potravinami.

Sada obsahuje: 7ks smaltovacích práškov 10 g (biela, žltá, červená, modrá, zelená, hnedá, čierna).

Dodatočné parametre

Kategória: PIESKY, PRÁŠKY, GLITTRE
Hmotnosť: 0.09 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: