Sada farieb na hodváb

Kód: SFT008
Neohodnotené
€8,99 €7,49 bez DPH
Skladom
Možnosti doručenia

So sadou farieb na hodváb vytvoríte krásne farebné šatky alebo šály z hodvábu, ako prírodného, tak i umelého. Farbí tiež šifón, netkanej textílie a pod.

 

Detailné informácie

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pri objednávke nad 50€
Garancia kvality
Garancia kvality
Kvalitné české farby
Odosielame Ihneď
Odosielame Ihneď
Pri objednávke v pracovnom dni do 12:00h

Podrobný popis

Farba je vhodná na farbenie hodvábu ako prírodného tak umelého, na väčšinu prírodných materiálov, polyester a zmesi. Pokiaľ nie ste si istý zložením materiálu, vyskúšajte farbu na kúsku látky. Používajte len na svetlé materiály.

Farbu na hodváb je možné použiť aj na batikovanie alebo striekať rozprašovačom.

Sada obsahuje 6 vzájomne miešateľných 12 g farieb (biela, žltá, červená, modrá, zelená a čierna),1 fľaštičku hrubej soli. Z týchto šiestich odtieňov namiešate akúkoľvek farbu.

Najčastejšie sa hodváb maľuje napnutý na špeciálnom ráme, ale existujú aj ďalšie techniky pre ktoré rám nepotrebujete.

Vodou riediteľná, to znamená, že pomôcky umyjete obyčajnou vodou a nepotrebujete žiadne zvláštne riedidlá.

Pracovný postup:
Farbu na hodváb dobre pretrepte alebo premiešajte. Hodváb navlhčite vodou, aby sa farba pekne rozpíjala. K navlhčeniu je vhodna napríklad voda v rozprašovači. Farbu nanášajte štetcom na mokrý hodváb a nechajte ho zaschnúť. Potom niekoľko minút zažehľujte cez papier, odporúčame papier na pečenie. Nepoužívajte naparovanie. Ak nebudete látku do týždňa prať, nemusíte zažehľovať. Hotový výrobok perte a žehlite podľa pokynov výrobcu textilu, najlepšie z rubu. Neperte v pare.
Pokiaľ chcete docieliť mramorového vzhľadu, nasypte na čerstvo natretú, ešte úplne mokrú farbu soľ a nechajte ju pôsobiť. Potom soľ zosypeme, dôkladne farbu zažehlite, vyperte a za mokra vyžehlite.

TIP: Zaujímavé obrazce vznikajú použitím rôzne hrubej soli.

Skladovanie:
Skladujte v dobre uzavretých obaloch, pri izbovej teplote. Zabráňte priamemu slnečnému svitu a vysokým teplotám. Nesmie zmrznúť. Rozvrstvenie farby pri dlhšom skladovaní nie je na škodu.

Dodatočné parametre

Kategória: FARBA NA HODVÁB
Hmotnosť: 0.09 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: