Batikovacia reaktívna farba – 65 oranžovočervená

Kód: BRF565 BRF1365 BRF2565 Zvoľte variant
Neohodnotené
€2,49 €4,29 €6,99 od €2,49 €2,08 bez DPH €3,58 bez DPH €5,83 bez DPH od €2,08 bez DPH
Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Vyberte veľkosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

Batika za studena vytvára veselé obrázky bez nutnosti manipulácie s horúcou vodou. Prášok dodávame vo fľaštičke s aplikačným uzáverom, do ktorej nalejete vodu a farba je pripravená na použitie. Môžete tiež použiť samotný prášok ako tzv. Sypanú batiku. Ďalej ešte potrebujete kryštalickú sódu, obyčajnú kuchynskú soľ a igelitové vrecko (nie mikrotén).

zlava nova

Detailné informácie

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pri objednávke nad 50€
Garancia kvality
Garancia kvality
Kvalitné české farby
Odosielame Ihneď
Odosielame Ihneď
Pri objednávke v pracovnom dni do 12:00h

Podrobný popis

Batikovacia „reaktívna“ farba za studena ARTEMISS na bavlnu a ostatné prírodné materiály za studena - nevarí sa

1. Na farbenie používajte textílie z čisto prírodných materiálov. Pokiaľ bude látka obsahovať prímes, znižuje sa schopnosť absorpcie farby.

2. Do fľaštičky nalejte vlažnú vodu. Teplota nesmie presiahnuť 50 °C - hrozí znehodnotenie farby. Dôkladne premiešajte a pretrepte. Nechajte dôkladne rozpustiť a niekoľkokrát ešte pretrepte.

3. Aby farby dobre priľnuli na textil je nutné ho pred nanášaním farieb namočiť v roztoku kryštalickej sódy. Tú rozpustite v horúcej vode - 1 kg sódy vám vystačí na 5 l namáčacieho kúpeľa. Pridajte 8 % kuchynskej soli.

4. Textil, ktorý budete farbiť namočte v roztoku sódy a poriadne vyžmýkajte. Zložte, previažte, postláčajte podľa vášho želania. Položte na kus igelitu či fólie a pomocou téglikov či fľaštičiek s úzkym hrdlom nanášajte jednotlivé farby. Nanášajte len toľko, koľko sa „zmestí" do trička - farba by nemala vytekať okolo.

5. Nafarbené tričko zabaľte do fólie či vrecka a ešte jemne tlakom ruky postláčajte, aby sa farba dostala dobre aj do stredu tričká.

6. Nechajte minimálne 2 hodiny zabalené (odporúčame 24 hodín).

7. Potom vybaľte a prepláchnite vo vlažnej vode. Akonáhle prestane tiecť uvoľnená prebytočná farba – t.j. odtekajúca voda je len mierne farebná - zafixujte farby na tričku pomocou MYDLA JELEŇ (tzv. Jadrového mydla) - tak, že celé tričko zo všetkých strán namydlíte a dôkladne premydlíte.

8. Potom opäť prepláchnite, tentoraz už môžete použiť teplú vodu.

9. Prvé dve-tri prania odporúčame ručné, potom už možno prať v práčke na 40 °C.

10. Nesušte na priamom slnku ani priamo na radiátoroch.

11. Batiky, ktoré ponúkame sa balením obsahovo líšia v množstve prášku. Batikou s obsahom 5 gramov zafarbíte cca dve tričká, s obsahom 13 gramov cca štyri tričká a s obsahom cca 25 gramov zafarbíte šesť tričiek.

Skladovanie:
Skladujte v dobre uzavretých obaloch, pri izbovej teplote. Zabráňte priamemu slnečnému svitu a vysokým teplotám. Nesmie zmrznúť.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: